KLUBY W POLSCE
AKADEMIA BRONI
Szkoła Systemu F3 AKADEMIA BRONI (SSF3ABr) to najstarszy w Polsce klub walki europejską bronią białą. Założony w 1998 roku przez Marcina Żmudzkiego, który zajmuje się nauczaniem, popularyzacją i rozwojem Szermierki Pojedynkowej. Szkolenia oparte są na autorskim systemie F3 (Fight For Fun) będącym połączeniem szybkości nauczania ze skutecznością w walce do jednego trafienia.

 

Szkoła Fechtunku ARAMIS istnieje aby rozwijać i nauczać Szermierki Klasycznej (główna zasada walk to: trafić, nie będąc trafionym). Prowadzimy zajęcia w wielu miastach Polski m.in Kraków, Wrocław, Gdynia, Katowice, Opole. Główny kierunek szkolenia dedykowany jest: Szpadzie, Szabli oraz Rapierowi z Lewakiem, jednakże prowadzimy również zajęcia walki nożem, mieczem oraz laseczką gentlemańską.
Akademia Szermierzy to wyjątkowy klub sportowy działający w Warszawie i Pruszkowie, w którym dzieci oraz młodzież mogą trenować szlachetną sztukę władania bronią białą czyli szermierkę. Uczymy w profesjonalny sposób walki dwoma rodzajami broni: szablą oraz mieczem. Obie bronie miały ogromne znaczenie w historii Polski i Europy, ale również w czasach nam współczesnych są ważnym elementem kultury i rozrywki, zarówno jeśli chodzi o symbolikę, nasz codzienny język, literaturę, film, jak i gry komputerowe. Zajęcia mają charakter sportowy z elementami dydaktycznymi. Zajęcia prowadzi Rafał Kalus.
Na treningi zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat oraz młodzież wieku 12-16 lat oraz osoby dorosłe.
Dragon Łódź. Barwy: biało-zielone, “spadkobierca” sekcji szermierczej nieistniejącego już łódzkiego Włókniarza. Klub organizuje corocznie obozy szkoleniowe-letnie i zimowe. Jesteśmy współorganizatorami wielu imprez łódzkich i ogólnopolskich, w tym turnieju “O złotą klingę” Dziennika Łódzkiego.
ESTOKADA
Założycielem i głównym instruktorem jest Dariusz Cieszyński, wybitny znawca, teoretyk i praktyk szeroko rozumianej szermierki tj. walki wręcz.

 

GO-NOW MACIEJÓW
Nasze Stowarzyszenie zajmuje się m.in. promowaniem zdrowia i zdrowego stylu życia w jak najszerszym rozumieniu tych pojęć. Działamy na rzecz upowszechnienia turystyki, sportu, rekreacji oraz aktywnego wypoczynku. Jednym z naszych innowacyjnych działań jest utworzenie w Maciejowie sekcji sportowej szermierki Go-Now.
INTEGRACYJNY KLUB SPORTOWY AWF WARSZAWA
“Głównym celem działalności naszego Stowarzyszenia jest integracja w sporcie i poprzez sport”. Swoje działania Stowarzyszenie kieruje zarówno do osób pełnosprawnych jak i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób po amputacji.
…Mam nadzieje, że uczniowie pójdą w moje ślady i sięgną po najwyższe laury na arenach międzynarodowych, które otworzą im drzwi do każdych marzeń. Pamiętajcie: “trening czyni mistrza”. I tego Wam wszystkim życzę!
Sensei Anna Kulczyńska
Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego (ŁAKT) jest stowarzyszeniem sportowym, do którego może przystąpić każdy, kto chciałby zadbać o zdrowie, wygląd i kondycję własnego organizmu.

 

KOD KLINGA

KOD Klinga powstał jako organizacja zrzeszająca pasjonatów broni białej, trenujących jej wykorzystanie w warunkach walki realnej, czyli pojedynku na broń ostrą. Z biegiem czasu klub rozszerzył swoją działalność na aktywne uczestnictwo w rekonstrukcji historycznej co skierowało nasze zainteresowanie na dawne rzemiosła i taniec. Od 2013 roku klub zarejestrowany został jako stowarzyszenie, którego celem są m.in.: ochrona dóbr kultury i tradycji, upowszechnianie sportu i rekreacji ruchowej, ekologia, wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych, czy tez rozwijanie kontaktów i współpracy trans granicznej.

 

PUŁK 4 UŁANÓW ZANIEMEŃSKICH
Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych historią epoki napoleońskiej. Nasz oddział został utworzony w lutym 2005 roku, chociaż korzenie naszej działalności w świecie rekonstrukcji historycznej sięgają nawet o dwa lata wstecz.
POZNAŃSKA GRUPA FECHTUNKU SALUT
Nie zajmujemy się odtwarzaniem historii w ogólnym znaczeniu. Skupiamy się jedynie na umiejętności posługiwania się bronią białą z różnych epok historycznych jednak z użyciem współczesnych materiałów i technologii oraz czerpiąc z bogatego, ponad stuletniego, zbioru osiągnięć szermierki sportowej.
REBELLIUM

Grupa Walki Dawnej – Założona w Gdańsku przez Patryka Pilasa i Kubę Gawła, pasjonatów walki dawnej, związanych wcześniej z ruchem rycerskim oraz środowiskiem DESW. Grupa trenuje młodzież i dorosłych zarówno pod kątem rekreacji i zabawy, jak i przygotowania do zawodów. Rebellium specjalizuje się w mieczu długim oraz walce sztyletem, ale daje możliwość nauki walki każdą bronią epoki średniowiecza i renesansu.

SARMACI
Tomasz Abramski: “Od najmłodszych lat fascynowały mnie bitwy. Strategia, odwaga walczących i uzbrojenie mające duży wpływ na rezultat końcowy. Choć muszę przyznać, że największy dreszcz emocji wywoływały u mnie pojedynki jeden na jednego w tekstach literackich bądź w filmach”.
SCARAMOUCHE

W Szkole Fechtunku Scaramouche szkolimy w zakresie szermierki Go-Now, ale także szermierki sportowej, klasycznej oraz artystycznej. Nasze szkolenie oparte jest na wieloletnim doświadczeniu zawodniczym oraz trenerskim.

STOWARZYSZENIE RODZICÓW I OPIEKUNÓW OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

Do Stowarzyszenia należą dzieci oraz młodzież z Łodzi i okolic. Spotykamy się żeby ćwiczyć, bawić się, oraz wymieniać swoimi doświadczeniami. Rodzice starszych dzieci, służą radą i doświadczeniem. Podpowiadają, do którego przedszkola lub szkoły zapisać dziecko. Są to bardzo ważne informacje. Dzieci, których rozwój przebiega prawidłowo nie mają tego typu problemów. Jesteśmy podzieleni na dwie grupy: Grupa starszych dzieci i grupa młodszych dzieci.

 

SZKOŁA FECHTUNKU HISTORYCZNEGO DLA JUNIORÓW

Szkoła Fechtunku Historycznego dla Juniorów – powołana do życia przez założycieli Rebellium – Grupy Walk Dawnych,Patryka Pilasa i Kubę Gawła, z myślą o najmłodszych. W sekcji trenują dzieci w wieku 6-12 lat. Ideą przyświecającą założycielom jest zaszczepienie nowym adeptom miłości i szacunku do broni białej, kontynuowanie chlubnych tradycji polskiego oręża oraz ogólny rozwój w sportowym duchu.

 

Wszechnica szermiercza przedstawia szermierkę europejską w całym jej bogactwie: współczesna szermierkę sportową, fechtunek spod znaku DESW (Dawnych Europejskich Sztuk Walki), wiele form rekreacji, po choreografię walki działalność rekonstrukcyjną.
KLUBY ZAGRANICĄ
Szkoła Sergeya Osipova. Treningi szermierki historycznej i szermierki na koniach w mieście Kemerovo.Sergey Osipov phone no 8-904-998-29-00 osipovss80@yandex.ru

 

INJURY CLAIM COACH

In self-defense, the purpose of martial arts is to protect oneself or another person from an imminent threat of bodily injury or death. The martial artist must be fully aware of the consequences of intentionally or unintentionally misusing their skills. A misuse of skills can result in criminal prosecution, a civil judgment, or both.