Zastosowania szermierki Go-Now
Znakomicie sprawdzają się zarówno w uzupełniającym i rozgrzewkowym treningu każdej sztuki walki jak i każdej innej dyscypliny sportu.Bardzo dobrze można je zastosować w szeroko pojętej rehabilitacji psychoruchowej.
Wreszcie, można się nimi po prostu świetnie bawić!
Mistrzostwa i Turnieje
Rekreacja
Zabawa
Rehabilitacja
Odtwórstwo historyczne
Konstrukcja sprzętu Go-Now pozwala na bezpieczne wykonywanie cięć i sztychów bez obawy o spowodowanie kontuzji. Przy bardzo silnych uderzeniach może dojść, co najwyżej do powstania siniaków, jakie w takim wypadku powoduje uderzenie lekką rurką obleczoną w warstwę gąbki. W przypadku ataku na najczulsze miejsca tj. oczy, gardło, czy podbrzusze, atakowany bez wątpienia odczuwa pewien dyskomfort, dlatego przy dopuszczaniu takich akcji, dobrze jest używać odpowiednich ochraniaczy. Niemniej jednak prawdopodobieństwo kontuzji jest bardzo niewielkie i do tej pory, przez osiem lat stosowania mieczy Go-Now taka kontuzja jeszcze się nie zdarzyła.
Powtórzmy tu za ekspertem i mistrzem władania historyczną bronią biała, Januszem Sieniawskim: Sprzęt Go-Now jest trudny do przecenienia w ewolucji broni ćwiczebnej.
Najważniejszą jego zaletą jest to, że przy zbliżonym wyglądzie do oryginalnej broni, można nim władać bez powstrzymywania ciosów, a używać mogą go od razu nie tylko zaawansowani zawodnicy, ale również całkiem początkujący.
Okazuje się, że nawet początkujący adept może zadać nieprzewidziany cios mistrzowi. Ujawnia to specyfikę walki bronią białą – podczas walki, bez względu na to, jak jesteś zaawansowany w swoim treningu, nikogo nie lekceważ i nawet na chwilę nie pozwalaj sobie na brak czujności.
Zastosowanie w szeroko pojętej rehabilitacji.
Nie spodziewaliśmy się, że podczas wielu międzynarodowych targów, tak wiele osób prowadzących działalność rehabilitacyjną w różnych dziedzinach (psychicznych, usprawnień ruchowych, zabaw dającej radość itd) będzie zainteresowana kupnem naszego sprzętu.
Również na tych targach okazało się ku zdumieniu rodziców dzieci sparaliżowanych i będących na wózkach, jak wiele radości może dać szabla Go-Now w ręku takiego dziecka, które wymachuje nią, co prawda bardzo niezgrabnie, ale z dawno niewidzianym uśmiechem na ustach i prawdziwą radością w sercu. Taka zabawa i trening daje pole do popisu ich wyobraźni, wiarę we własne siły i możliwości. Władanie szablą wymaga nie tylko pracy nad usprawnieniem motoryki, ale korzystanie z pokładów mocy psychicznej i wyobraźni sukcesu.
Zastosowanie w sekcjach szkół walk i innych sekcjach. We wszystkich sekcjach walki używa się różnych dodatkowych ćwiczeń mających za cel wszechstronny rozwój zawodników. Nie do przecenienia są walory szermierki, która pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój refleksu, poczucia odpowiedniego dystansu, koordynacji ruchów i wejścia w tempo, ale również, buduje etos szlachetnego postępowania w walce. Dlatego też w wielu sekcjach takich jak aikido, karate, judo, boksu, stosuje się nasze miecze jako element rozgrzewki lub treningu właściwego.